Сонцезахисні окуляри – стильний та корисний аксесуар
Серед дослідників немає єдиної думки, коли з'явилися перші сонцезахисні окуляри. За однією з версій, аксесуар, який би захищав очі від сонця, вигадав якийсь флорентійський чернець наприкінці XIII століття. Інші дотримуються думки, що «батьком» виробу з кольоровими лінзами був англієць Джеймс Ескот, і такий аксесуар він запропонував світу у другій половині XVIII століття. Хоча є думка, що скло синього та зеленого кольору Ескот використав не для захисту від сонця, а нібито для покращення зору. Наприкінці XIX - на початку XX століття моду увійшли окуляри з жовтими і коричневими лінзами. Але їх носили виключно люди з підвищеною чутливістю до сонячного світла.
Справжня популярність до сонцезахисних окулярів прийшла наприкінці 20-х років ХХ століття. Саме тоді на Заході почалося масове виробництво аксесуара, який би захищав очі від яскравого сонячного світла і ультрафіолету, що міститься в ньому. Продаж сонцезахисних окулярів в Україні розпочався набагато пізніше, ніж у Європі чи на північноамериканському континенті, і на той час вартість модної новинки була досить високою. Але сьогодні в нашій країні можна без проблем придбати аксесуари найвідоміших світових брендів, з останніх модних колекцій – такі самі, як носять зірки Голлівуду.
Якщо ви шукаєте, де можна купити брендові сонцезахисні окуляри за найвигіднішими цінами з доставкою в Київ та по Україні, тоді пропонуємо подивитися каталог аксесуарів для захисту очей від сонця в нашому інтернет-магазині optika-fielmann.ua, в якому представлені фірмові моделі за різною Ціни – як бюджетні, так і найдорожчі сонячні окуляри з останніх колекцій відомих будинків моди.
Які бувають сонцезахисні окуляри?
Темні лінзи – головна риса, яка відрізняє сонцезахисний аксесуар від окулярів для читання. Тим не менш, багато сучасних моделей поєднують у собі риси обох типів окулярів.
Якісні сонцезахисні моделі мають лінзи з УФ-фільтрами, які поглинають або відображають небезпечні для кришталика очі ультрафіолетові промені. Крім того, кольорові лінзи приглушають яскравість сонячного світла, тим самим запобігаючи подразненню очей. Також є поляризовані сонцезахисні аксесуари, лінзи яких мають спеціальне покриття, що зменшує відблиски. Такі моделі користуються популярністю серед водіїв, рибалок. Також у категорії сонцезахисних окулярів якщо варіанти з діоптріями. Вони не лише захищають від яскравого світла та ультрафіолету, а й коригують зір.
Вибираємо відповідний аксесуар: на що звернути увагу?
Ціни захисних окулярів залежать від багатьох факторів, включаючи те, наскільки інтенсивно лінзи затемнюють сонячне світло та поглинають ультрафіолет, з яких матеріалів виконана оправа. Тому при виборі моделі традиційно звертають увагу на такі характеристики:
- рівень світлопропускання лінз;
- колір лінз;
- матеріал, з якого зроблено аксесуар;
- форма та дизайн виробу.
Рівень затемнення лінз може бути від 43-80% світлопропускання (можна носити в похмуру погоду) до 8-18% (корисні для очей, коли на вулиці світить яскраве сонце). Крім того, є спеціальні моделі для лижників зі світлопропусканням не більше 8-3%.
Найпопулярніші моделі – з лінзами сірого, синього, зеленого, коричневого чи жовтого кольору. Але в колекціях багатьох брендів є й цікавіші варіанти. Який відтінок лінз вибрати, залежить від особистих уподобань. Але також варто врахувати, що колір лінзів впливає на сприйняття. Наприклад, сині та блакитні збільшують контраст без спотворення кольору, тоді як коричневі трохи спотворюють колірне сприйняття. Сіро-зелені вважаються найбільш нейтральними, оскільки зменшуючи яскравість, не порушують колірний баланс. Жовті, хоч і майже не затемняють, але помітно збільшують контраст, особливо в похмуру та туманну погоду, а помаранчеві створюють відчуття глибини.
Сьогодні в інтернеті та звичайних магазинах представлений широкий вибір сонячних окулярів із дзеркальними лінзами. Такі моделі не тільки виглядають ефектно, але й мають інші переваги. Зокрема, дзеркальне покриття запобігає нагріванню аксесуара під прямим сонцем.
Що стосується матеріалу, з якого виробляють тоновані лінзи, це може бути скло, акрил, полікарбонат або поліуретан. Варіанти з мінерального скла більш важкі та крихкі, зі штучних матеріалів – легкі та міцніші.
Оправи сонячних окулярів для чоловіків і жінок можуть бути з різних видів металу, пластикові, дерев'яні, рогові, виконані у всіляких стилях - від лаконічних класичних до незвичайних дизайнерських.
Чому сонячні окуляри варто купувати у нас?
Як би ви не називали цей аксесуар – сонячні, сонцезахисні, протисонячні чи окуляри від сонця, купити оригінал брендових моделей у нас можна через інтернет та замовити доставку додому у Києві чи в інший населений пункт країни. У салонах мережі європейських оптик Fielmann ви завжди знайдете найширший вибір брендових аксесуарів, які вам не запропонує жодний друг